18 Kasım 2020

Son dakika! Kemal Kılıçdaroğlu-Alaattin Çakıcı arasındaki gerginliğe Bahçeli de dahil oldu: Mafya utançtır

Son dakika! MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alaattin Çakıcı’ya yönelik sözlerine sert tepki gösterdi. Twitter hesabını paylaşan Bahçeli, “Alaattin Çakıcı’ya mafya yolsuzluğu demek rezalettir. Alaattin Çakıcı benim hukuk dostumdur” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’de düzenlediği Grup Toplantısında Alaattin Çakıcı için “mafya bozulması” ifadesini kullanan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sert tepki gösterdi.

“STİLİN SORUMLULUĞU HERKESİN SEVGİSİDİR”

Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kötü ve hastalıklı konuşmaları dikkatle incelendiğinde nasıl bir girdaba düştüğü ve nasıl bir hezeyanın içine gömüldüğü açıkça anlaşılacaktır.” Dedi. Mehmetlerimizin kanını taşıyan bölücü terör örgütünün PKK teröristleriyle iç ilişkisi olduğu çok açık. “

“MAFYA BOZULMASI DİRENÇ DEMEKTİR”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alaattin Çakıcı için “mafya yolsuzluğu” ifadesinin utanç ve sahtekarlık olduğunu belirten Bahçeli, “Kamuoyunda bir algı oluşturmaya çalışan Kılıçdaroğlu ve bölgesinde yuva kuran işbirlikçilerine cevabım şöyle: 1- Alattin Çakıcı bir Türk şehidinin oğludur. “Alaattin Çakıcı benim hukuk arkadaşımdır.”

Bahçeli, görevinin devamında şu ifadeleri kullandı: “Tabii ki o, uzun yıllardır cezaevinde bulunduğu suçların bedelini ödeyen bir taşra çocuğu. Kılıçdaroğlu mafya arıyor, isterse yeraltı dünyasının kanlı yüzlerini görün, aşık olduğu hainlere el ele bakmalı, haysiyeti varsa pişmanlık duymalı, aleyhine işleyen gündemi değiştirememeli ve yamalarını asla kapatmamalıdır.
PKK ile işbirliği kesinlikle FETÖ ile diyaloglarının demokratik bedelini üstlenecektir. CHP’nin tarihsel sorunu Kılıçdaroğlu ve ekibidir. Bu sorun kanserli hale geldi ve vücuda yayıldı. 16 Nisan’da infaz kararı ile cezaevinden çıkan Alaattin Çakıcı, sosyal medya hesabından yayınladığı bir mektupta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tehdit mektubunu paylaştı. Kılıçdaroğlu, avukatı Celal Çelik aracılığıyla Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir